משכנתא מסחרית - אילנית רוטביין

מאי 24, 2017by liron0

לקביעת פגישת ייעוץ

שם מלא

טלפון

-1280x812.jpg

משכנתא מסחרית

משכנתא היא הלוואה אשר ניתנת בתמורה לשעבוד/ משכון של הנכס. עבור הגורם שנותן את הכספים מדובר באחת האפשרויות הבטוחות, כיוון שאם הלווה לא יעמוד בהסכם מולו, יעמוד הנכס לרשותו.

הלוואת משכנתא ניתנת עבור רכישת בתים פרטיים ודירות וגם עבור רכישה של מבנים הצפויים להניב תשואה כמו משרדים, חנויות, מבנים תעשייתיים ואפילו מגרשי חנייה. משכנתא מסוג זה, של מבנה שאינו מיועד למגורים, תיחשב כמשכנתא מסחרית.

מי יכול לבקש משכנתא מסחרית?

ממש כמו ברכישת נכס פרטי, כך גם ברכישה מסחרית יכול להיות צורך בהלוואה, לכן כל אחד יכול לפנות לבקש משכנתא מסחרית. עם זאת, חשוב להבין כי ישנו הבדל בין שני סוגי המשכנתאות ובין שתי הרכישות.

 ברכישת בית או דירה הרוכש מתכוון להתגורר בנכס, בעוד שברכישת נכס מסחרי הכוונה של הרוכש היא לייצר ממנו הכנסות ובאמצעותן להחזיר את כספי ההלוואה.

הערכת שווי הנכס

בעת רכישת נכס למגורים, השמאי יהיה לרוב זה שיעריך את שווי הנכס, ובהתאם להערכה שלו ייקבע מה יהיה גודל המשכנתא אותה אפשר יהיה לבקש. בנוסף, מבוצעת הערכה להכנסה המשפחתית וממנה גוזרים כמה אחוזים יכולה המשפחה לשלם בהחזר החודשי. במקרה של משכנתא מסחרית, ברור כי בעל הנכס החדש אמור להרוויח ממנו כסף, ולכן בנוסף לבחינה של שווי הנכס ייבחן פוטנציאל ההכנסה שיתקבל ממנו.

לאיזה גוף יש לפנות לסיוע ברכישת נכס מניב?

משכנתא מסחרית יכולה להינתן על ידי הבנקים ועל ידי החברות המתמחות במתן משכנתאות ואושרו לכך. כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר לעסק, חשוב לפנות לכל הגורמים שיכולים לתת משכנתא ולנהל מולם משא ומתן. דיירקט פתרונות מימון מתמחה בתחום, מלווה עסקים ויזמים, פונה עבורם אל החברות השונות, מקיימת משא ומתן ודואגת להשיג את התנאים הטובים ביותר למשכנתא.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *