הכנת תוכנית עסקית - אילנית רוטביין

מאי 24, 2017by liron0

לקביעת פגישת ייעוץ

שם מלא

טלפון

-1280x812.jpg

בניית תכנית עסקית

כל עסק באשר הוא זקוק לתכנית עסקית המגדירה את הפעילות, האשראי, היעדים וההצלחות. החשיבות של בניית תכנית עסקית דומה לחשיבותה של מפת ניווט ביציאה לטיול בשטח לא מוכר וגם בשטח מוכר. התכנית היא כלי להצבת המטרות, קביעת הערכות עסקיות על מחזור ההכנסות, ניהול עלויות ושמירה על איזון בין מחזור ההכנסות וההוצאות, אחת המטרות העיקריות של התכנית העסקית היא הבנה מלאה של פוטנציאל הרווח הגלום בעסק שלכם.

תכנית עסקית מקצועית נחוצה לכל עסק המבקש לפנות בבקשה לקבלת הלוואה מגופים מממנים פרטיים, עסקיים או ממשלתיים, הצגת התכנית חיונית להצגת צרכי האשראי של העסק והיכולת שלו לעמוד בתשלומי ההחזר.

מקצועיות, ניסיון, הבנה והיכרות עם זירת העסקים בישראל יהיו המפתח לכתיבת תכנית עסקית יעילה, תכנית עסקית שתצליח להשיג בעבור העסק אשראי מקסימלי ותוביל אותו אל ניהול כספים נכון, קבלת ההחלטות הנכונות, יציבות ופיתוח. תכנית עסקית יעילה תאפשר לבעל העסק לבחון את הפעילות העסקית מנקודת מבט נוספת, זהו יתרון גדול בעבור עסקים קטנים וגדולים כאחד.

הצוות המקצועי של דיירקט פתרונות מימון  מורכב מאנשי מקצוע בעלי השכלה אקדמאית מתאימה, ניסיון עסקי רב והבנה טובה של המערכת הבנקאית. החשיבות של תכנית עסקית באה לידי ביטוי בסיוע לבעל העסק תוך הגדרת יעדים וגם בסיוע לבנק תוך הצגת תחזית העסקית מפורטת על פיה ניתן יהיה להגדיר את גובה האשראי הנחוץ לפעילות עסקית ואת יכולת ההחזר החודשי/שנתי.

תכנית עסקית מקצועית תכלול את הנושאים הבאים :

§         יכולות החזר חודשי/רבעוני/שנתי.

§         הגדרת סיכונים.

§         כדאיות הקמת העסק ורווחיות המיזם.

§         סכום האשראי.

§         כלי ניהול בסיסי יומיומי וגם כלי תכנון אסטרטגי לטווח ארוך.

§         תיאור מפורט של העסק, תחום הפעילות וקהל היעד.

§         תיאור הענף תוך סקירה של המתחרים והסיכונים.

§         סקירה אפיקי שיווק אפשריים.

§         נתונים פיננסיים (מקורות מימון, תחזית הוצאות והכנסות, נקודות איזון צפויות).

ככל שהתכנית העסקית של העסק מפורטת ומדויקת יותר כך היא תשקף בצורה הטובה ביותר את ביצועי העסק ותצמצם את הסיכויים למשברים בלתי צפויים. החשיבות של בניית תכנית עסקית לעסק רבה, מדובר בשלב קריטי בדרך להצלחה עסקית, מקפצה להצלחה עליה לא תוכלו להרשות לעצמכם לוותר


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *